Domů » O škole » Projekty

ŠKOLNÍ PROJEKTY

• vytváří příležitosti pro vzájemnou mezioborovou spolupráci žáků
  • rozvíjí kreativitu žáků, schopnost samostatně objevovat, propojit obsahy jednotlivých oborů při individuální činnosti i v práci ve skupině
  • napomáhají překonávat bariéry v komunikaci při společném tvoření

VÝTVARNÉ PROJEKTY

mají mnohaletou tradici a jsou určené široké veřejnosti. Žáci výtvarné tvorby zpracovávají témata inspirovaná odkazy klasického i moderního umění a čerpají z námětů, které nabízí současný život.  Pod odkazy se dozvíte o projektu více a můžete si prohlédnou i fotogalerii.

Jak to vidím já

CREAM of CREAM je reprezentativní sborník prací žáků výtvarné tvorby, který byl vydán v roce 2013 a  prezentuje výsledky tvůrčí práce žáků z období 2005-2012.

HUDEBNÍ PROJEKTY:

Naše škola se každoročně zapojuje do celonárodního projektu Nadačního fondu Magdaleny Kožené ZUŠ Open, festivalu, který od roku 2017 zaštiťuje organizování vystoupení a koncertů základních uměleckých škol ve veřejném prostoru a do projektu MOZARTOVY DĚTI. Tento projekt vznikl v roce 2010. Filharmonie Brno ve spolupráci se ZUŠ Smetanova 8 se snaží představit mládeži krásu hudby zábavnou formou a rozvíjet nejen jejich talent, ale i jejich vztah k hudbě.

Projekt DOBRÝ SOUSED

Na pobočce Veverská Bítýška se díky finanční pomoci z projektu Dobrý soused firmy HARTMANN – RICO mohou realizovat aktivity a činnosti, které podporují dovednosti žáků, rozvíjí jejich kreativitu a mezioborovou spolupráci. Každoročně vzniká jedno téma s  konkrétním názvem a zadáním, které se uskutečňuje během školního roku.

Žijeme uměním

Ve školním roce se zaměříme na podporu nového studijního oboru multimediální tvorba na pobočce Veverská Bítýška a na podporu a rozvoj talentovaných a nadaných žáků.

Koncert v květinových záhonech

Tento projekt má několik rovin:

1. zvelebení okolí školy – odstranit stávající dřeviny a nahradit je trvalkovými záhony
  2. zapojit do fungování záhonů žáky všech oborů

Původní záměr zapojit do realizace projektu naše žáky se bohužel nepodařil z důvodu uzavření škol, na jaře i na podzim, v plném rozsahu uskutečnit. Záhony před školou jsou nyní pojaty jako trvalkové a budou atraktivní svými květy, listy, strukturou a celkovou proměnlivostí. Žáci výtvarného oboru doplní záhony výtvarnou instalací, keramickými objekty, které budou obměnitelné a rozmanité během ročních období, např. stylizované květy, hmyz apod.

Voda zpívá

Za písničkou trochu jinak

Kultura na pokračování aneb návštěvy divadelních představení pro děti a rodiče