Domů » O škole » Projekty » Noc v ateliéru

NOC V ATELIÉRU

je každoroční událost pro všechny věkové skupiny žáků výtvarné tvorby, má tradici od roku 2004. Noc v ateliéru v roce 2005 a v roce 2013 se odehrály v duchu knihy J. Vernea Dvacet tisíc mil pod mořem. V ateliéru byly nainstalovány artefakty, probíhaly improvizované i předem připravené scénky, prostor k vystoupení dostali i bývalí žáci oboru. Fotodokumentace projektu získala Cenu poroty v krajském kole Národní soutěže ZUŠ s postupem do ústřeního kola (2014).

Fotogalerii jednotlivých ročníků najdete zde.

Fotogalerie 2004-2020

do této galerie jsme vybrali dvě fotografie z každého ročníku. Účastníci těch prvních jsou už dospělí..

Noc v ateliéru 2019

Víte, co to je UMBUSPAMVUK? Ultimátní mezigalaktické bechderoucí, úžasné, suprově postavené a k dokonalosti dovedené spektakulární muzeum výtvarného umění Kuřim! V něm se odehrál příběh plný humoru i napětí (2019). Večer připravil nejstarší ročník pro své mladší kolegy. Scénář napsala a režírovala Barbora Šiprová, žákyně II. st. výtvarného oboru.

Noc v ateliéru 2013

se odehrála dvacet tisíc mil pod mořem. Díky charakteristickému kulatému oknu nebylo těžké ateliér proměnit v ponorku, která se stala dějištěm poutavého příběhu plného překvapení. Scénář Martina Jelínková, žákyně výtvarné tvorby.