Domů » Hudební obor » Violoncello

Žáci mohou začít hrát na violoncello už v rámci přípravné hudební výchovy. Hra na violoncello klade velké nároky na hudební schopnosti a motorické dispozice žáka. Zvláště v začátcích výuky je zájem rodičů a jejich přítomnost v hodinách velmi vítaná. Nejprve se žáci seznámí se základními principy, které jsou nezbytné pro zvládnutí hry na violoncello: sezení u nástroje, držení nástroje, hra pizzicato i smyčcem, orientace v notovém zápisu v basovém klíči, sloučení úkonů obou rukou. Později rozvíjí náročnější technické dovednosti hry. Violoncellisté se mohou uplatnit ve smyčcovém souboru i v jiném instrumentálním uskupení.

Žáci si můžou violoncello ve škole zapůjčit.

Mgr. Dagmar Barašová – Kuřim, Veverská Bítýška