Domů » Hudební obor » Housle, viola

Žáci začínají hrát na housle již v rámci přípravné hudební výchovy. Hra na housle klade velké nároky na hudební schopnosti a motorické dispozice. Ke každému žákovi uplatňujeme individuální a vstřícný přístup. Žáci účinkují na četných školních vystoupeních a výchovných koncertech, věnují se komorní hře, spolupracují s žáky kytarového či dechového oddělení, působí ve folkovém souboru nebo v různých seskupeních na svých základních a středních školách.

Od školního roku 2022/2023 vyučujeme na pobočce Veverská Bítýška hru na violu.

Žáci mají možnost zapůjčit si nástroj k domácí přípravě. Housle a smyčec s futrálem jsou k dispozici ve velikostech 1/8, 1/4, 1/2 , 3/4 a celé.

MgA. Patricie Theimerová – housle (Kuřim, Lipůvka)
Mgr. Martina Brabcová – housle, viola (Veverská Bítýška, Kuřim)
Mgr. Hana Pivodová – housle (Veverská Bítýška)

Vyplňte on-line přihlášku ke studiu, poté budete kontaktováni vedením školy s informacemi o dalším postupu..