Housle

Žáci začínají hrát na housle již v rámci přípravné hudební výchovy. Hra na housle klade velké nároky na hudební schopnosti a motorické dispozice. Ke každému žákovi uplatňujeme individuální a vstřícný přístup. Žáci účinkují na četných školních vystoupeních a výchovných koncertech, věnují se komorní hře, spolupracují s žáky kytarového či dechového oddělení, působí ve folkovém souboru nebo v různých seskupeních na svých základních a středních školách.

Žáci mají možnost zapůjčit si nástroj k domácí přípravě. Housle a smyčec s futrálem jsou k dispozici ve velikostech 1/8, 1/4, 1/2 , 3/4 a celé.

MgA. Štěpán Graffe –housle (Kuřim)
MgA. Magdalena Graffová – housle (Kuřim)
Mgr. Hana Neumannová – housle (Kuřim, Veverská Bítýška)

Martina Repiská – housle (Veverská Bítýška) – rodičovská dovolená