Domů » O škole » Zaměstnanci » Žaneta Vítová

Žaneta Vítová

Žaneta Vítová, DiS
vyučuje: hra na akordeon, nauka o hudbě
pracoviště: Kuřim, Veverská Bítýška

E-mail: zaneta.vitova@zus-kurim.cz

Vzdělání:

• Konzervatoř Praha (hra na akordeon)

Praxe v oboru a umělecké aktivity:

• ZUŠ Kuřim (od r. 2019)
  • ZUŠ Vítězslavy Kaprálové, Brno (2018-2019)
  • ZUŠ Pro Arte Viva – Praha (2010-2012)

Při studiu získala ocenění na mezinárodní akordeonové soutěži v Pulle v kategorii sólové i komorní. Zabývá se intenzivně soudobou hudbou, kterou nahrává a interpretuje na festivalech současné hudby. V triu ConTriology (akordeon/cimbál/zpěv) také premiéruje skladby současných autorů a ve spolupráci s Tomášem Vtípilem tvoří projekt Minulo (písně Moravské lidové poezie s elektronikou). Je členkou kapely Dust in the Groove, která se zabývá spojením soudobé hudby, jazzu a volné improvizace. V projektu Malujeme hudbu přináší současnou improvizovanou hudbu spojenou s výtvarným projevem dětem do škol a ZUŠ. Je autorkou sborníku skladeb Akordeon vypráví, která přináší mladým akordeonistům svět rozšířených technik a hravou formou dětem rozvíjí kreativitu a autentický hudební projev. S hlasovou performerkou Annabelle Plum jsou autorkami desky Interference. Pravidelně spolupracuje se souborem Opera Diversa, Brno Contemporary Orchestra a Haus opera.