Domů » BLAHOPŘEJEME ŽÁKŮM A PEDAGOGŮM

BLAHOPŘEJEME ŽÁKŮM A PEDAGOGŮM

2. 6. 2020

ZUŠky soutěžily!

Od začátku letošního školního roku začala probíhat pečlivá příprava na jednotlivá kola Národní soutěže Základních uměleckých škol, které každoročně vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, tentokrát v těchto oborech: hra na kytaru, hra na smyčcové nástroje a hra na klavír, hra jazzových orchestrů, výtvarný a literárně dramatický obor.

HRA NA KYTARU
Školní kolo soutěže ve hře na kytaru proběhlo v komorním sále ZUŠ Kuřim 23. ledna. Náročnou přípravu zvládli kytaristé na vysoké úrovni a téměř všichni soutěžící – 10 sólistů, dvě kytarová dua a kvarteto postoupili do okresního kola soutěže, které pořádala 10. února ZUŠ Oslavany. Výuka hry na kytaru má v Kuřimi velkou tradici, a tak nebylo divu, že Kuřimáci tvořili nejpočetnější výpravu ze všech škol okresu Brno-venkov a slavili v Oslavanech! Kytaristé se svými pedagogy vložili do přípravy nemalé úsilí a nadšení a mnozí z nich měli šanci uspět i v dalších kolech. Krajské kolo soutěže se mělo uskutečnit koncem března na ZUŠ V. Kaprálové v Brně, ale z důvodu koronavirové krizi bylo toto i celostátní kolo soutěže zrušeno.

HRA NA SMYČCOVÉ NÁSTROJE
Školní kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje se uskutečnilo v komorním sále ZUŠ Kuřim 3. února. Do okresního kola, které se konalo 6. března v ZUŠ Ivančice, postoupilo 10 soutěžících. Přestože se dvě žákyně okresního kola nemohly zúčastnit, byla naše skupina tradičně nejpočetnější ze všech zúčastněných škol okresu Brno-venkov a jako jediný z celého okresu ve hře na kontrabas byl náš žák Lukáš Vaněk. Soutěžící žáky doprovázeli na klavír Petr Jedlička a Iva Hrbáčková.

HRA NA KLAVÍR
V letošním školním roce jsme uspořádali jubilejní 10. ročník mezi žáky velmi oblíbené školní soutěžní klavírní přehlídky. Máme radost z toho, že se z této akce stala každoroční školní hudební událost. Přehlídka je určena všem klavíristům od těch nejmenších až po absolventy a je pro žáky velkou motivací a vítanou příležitostí zahrát v sále základní umělecké školy širšímu publiku spolužáků a pedagogů školy. Soutěžní přehlídky se pravidelně účastní více než 60 žáků z celé naší školy včetně pobočky ve Veverské Bítýšce a detašovaného pracoviště na Lipůvce. V letošním roce se konalo postupové soutěžní kolo a 9 žáků reprezentovalo naši školu v okresním kole soutěže pořádané 13. a 14. února v ZUŠ Střelice.

• Výsledky okresních kol soutěží si můžete přečíst v rubrice Úspěchy školy
  • Soutěžní program a podrobné výsledky najdete na: izus.cz/souteze

Děkujeme všem soutěžícím za příkladnou reprezentaci v okresních kolech Národní soutěže MŠMT a srdečně blahopřejeme k dosaženým výsledkům!