Domů » Výtvarný obor » Multimediální tvorba

Multimediální tvorba

Multimediální tvorba je nejmladším studijním zaměřením na naší škole. V rámci 1. stupně se žáci naučí ovládat univerzální funkce na PC, vytvářet a upravovat obrázky v grafickém editoru, pochopit základy animace a vytvářet krátké animované sekvence, používat editační software, pracovat s kamerou a využívat všechny její funkce, synchronizovat natočený materiál ze dvou kamer, upravovat videa, a vytvářet vlastní scénář. Orientují se také v obecné historii fotografie a filmu. Žáci projdou v průběhu I. stupně studia kompletní tvorbou amatérského filmu, dokážou sestříhat jakýkoli natočený materiál a opatřit ho titulky, hudbou, využívat efekt greenscreen, případně další efekty a každoročně pracují na společných projektech. V sedmém ročníku studia předvede žák vlastní absolventský projekt.

Ukázky animací žáků:

Simona Vejnárková: Krtek a sněhulák

V průběhu studia má každý žák v hodinách k dispozici vlastní počítač a vybavení, které odpovídá amatérskému studiu – poloprofesionální kamery, stativy, světla, mikrofony, tiskárnu na popis CD a DVD apod. Výuku plánujeme obohatit o znalosti o přenosu a záznamu zvuku ve spolupráci se školním zvukařem.

Mgr. Iva Hudcová – multimediální tvorba (Kuřim, Veverská Bítýška)