Domů » O škole » Zaměstnanci » MgA. Pavel Kratochvíl

Vzdělání:

• Konzervatoř Teplice, hra na klavír
  • JAMU Brno, hra na klavír

Praxe v oboru a umělecké aktivity:

Jako sólista jsem spolupracoval se Severočeskou filharmonií v Teplicích a Filharmonií Brno. Absolvoval jsem nesčetné množství koncertů jak v České republice, tak i v zahraničí – Německo, Španělsko, Holandsko, Slovensko. Spolupracoval jsem s violoncellistou Martinem Švajdou, se kterým jsem natočil 2 CD skladeb pro violoncello a klavír. V současné době se věnuji nejen pedagogické činnosti v ZUŠ Kuřim, ale i na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a v soukromé hudební škole Hudební ateliér Mgr. Pavla Kratochvíla. Věnuji se také činnosti skladatelské. Jsem autorem písní pro dětské sbory a instruktivních skladeb pro klavír, zobcové flétny či klarinet. Spolupracuji s hudebním vydavatelstvím eNoty.eu.

Úspěchy v pedagogické činnosti:

• Tereza Kratochvílová – 2. místo v okresním kole Národní soutěže ZUŠ v oboru hra na klavír (2017)
  • Veronika Jelenová – Čestné uznání v okresním kole Národní soutěže ZUŠ v oboru hra na klavír (2017)
  • Patrik Šudák – 1. místo v krajském kole Národní soutěže ZUŠ v oboru hra na klavír (2014)