Violoncello

Žáci mohou začít hrát na violoncello už v rámci přípravné hudební výchovy. Hra na violoncello klade velké nároky na hudební schopnosti a motorické dispozice žáka. Zvláště v začátcích výuky je zájem rodičů a jejich přítomnost v hodinách velmi vítaná. Nejprve se žáci seznámí se základními principy, které jsou nezbytné pro zvládnutí hry na violoncello: sezení u nástroje, držení nástroje, hra pizzicato i smyčcem, orientace v notovém zápisu v basovém klíči, sloučení úkonů obou rukou. Později rozvíjí náročnější technické dovednosti hry. Violoncellisté se mohou uplatnit ve smyčcovém duu, triu, kvartetu nebo ve folkovém souboru.

Žáci si můžou violoncello ve škole zapůjčit.

Mgr. Dagmar Barašová – violoncello (Kuřim, Veverská Bítýška)