Domů » Hudební obor » Elektronické klávesové nástroje

V počátcích výuky hry na klávesy si žáci osvojují základy klavírní hry. Prvky, které jsou specifické pro výuku hry na elektronické klávesové nástroje díky jeho digitálním možnostem, se do výuky vnáší postupně. Technické vybavení keyboardů dovoluje „navolit“ různé zvuky a zvukové kombinace, rytmy a rytmické a taneční styly, které začínajícího hráče jistě zaujmou. K dokonalému zvládnutí hry na keybord je zapotřebí zvládnutí znalostí harmonie a aranžování, a pokročilejší interpreti můžou uplatnit své dovednosti a zkušenosti v souboru či ve skupině.

Zakoupení nástroje je vhodné konzultovat s pedagogem, neboť jsou mezi jednotlivými typy keyboardů značné rozdíly a ne všechny elektronické klávesové nástroje jsou vhodné pro výuku.

Petr Jedlička ml. – Kuřim
Iva Schejbalová – Veverská Bítýška