Domů » Hudební obor » Bicí nástroje

Bicí nástroje jsou jednou z nejstarších skupin hudebních nástrojů. Své místo mají v hudbě různých etnických skupin, v hudbě vážné i populární. Ve výuce se žáci seznamují se specifiky jednotlivých bicích nástrojů s hlavním zaměřením na bicí soupravu. Žák si osvojí správné držení těla, paliček a správné sezení u nástroje. Seznámí se s notovým zápisem a rytmickými doprovody a je schopen samostatně pracovat s hudební nahrávkou. Po zvládnutí základních technických dovedností nástroje se zapojuje do hry v souborech různých obsazení. Cílem výuky je rozvíjení hudební vnímavosti, představivosti a estetického cítění žáků.

Žáci, kteří se rozhodnou pro hru na bicí nástroje, potřebují vhodné paličky, které volí podle svých fyzických dispozic. Ideální materiál paliček je hikor nebo javor a cena se pohybuje kolem 200 Kč. Dále je vhodné zakoupit cvičný pad – pomůcku k procvičení motorických a technických dovedností v cenovém rozmezí 500-1000 Kč. Po roce přípravného studia se doporučuje pořídit si vlastní nástroj. Neváhejte oslovit vyučujícího, který Vám poradí a pomůže k ideální volbě.

MgA. Adam Sikora – Veverská Bítýška, Kuřim
Filip Zázvorka, DiS. – Veverská Bítýška, Kuřim